Lees Numeri 20:1-13
Wat heeft Mozes het lang volgehouden met het volk. Telkens opnieuw moest hij de vuurtjes blussen. En de mensen bleven maar doorgaan met klagen. Telkens klinken dezelfde verwijten.
Wat doet dat met Mozes? ‘Zullen wij, Aäron en ik, water uit de rots laten stromen, stelletje opstandigen, zegt hij en hij slaat op de rots. Eerder had hij dat inderdaad mogen doen, maar nu gaat hij te ver. ‘Spreek tot de rots’, had God gezegd, niet ‘sla op de rots’.
De houding van de mensen is nu zelfs Mozes te veel geworden (wij zouden het waarschijnlijk al veel eerder hebben opgegeven). Is er nog hoop over, als zelfs Mozes faalt? Is God wel dichtbij?
Ja! Maar op zijn manier. In het laatste vers lezen we het: God toonde hun zijn heiligheid. (Lees nog even terug wat er eerder deze week staat, bij dinsdag.)